Przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy jest możliwe jedynie wówczas, gdy wcześniej przejdzie się odpowiedni kurs.

Mylą się jednak osoby przekonane o tym, że każda szkoła prawa jazdy w Warszawie ma zbliżony poziom, a tym samym wybór najlepszej placówki to jedynie formalność. Przeciwnie, szkoły różnią się między sobą, a w mieście tak dużym, jak Warszawa, można natrafić zarówno na bardziej, jak i na mniej sumienne podmioty. W praktyce oznacza to, że skończenie przypadkowego kursu wcale nie zwiększa szans na pozytywne zdanie egzaminu. Co więcej, może prowadzić do wykształcenia niewłaściwych nawyków, które potem trudno jest wykorzenić.

Szkoła prawa jazdy prowadzona przez Automobilklub Polski zasługuje na to, aby się nią zainteresować właśnie dlatego, że szanując tradycję stawia na innowacyjność. Tu przyszli kierowcy są uczeni przestrzegania aktualnych przepisów, innowacyjne metody nauczania sprawiają przy tym, że zarówno wiedza teoretyczna, jak i umiejętności praktyczne są przyswajane z dużą łatwością.