Nawet wiedząc o tym, jak ważny może okazać się przemyślany wybór szkoły prawa jazdy w stolicy, często mamy świadomość tego, że nie stoimy wcale przed prostym zadaniem. Czym innym jest świadomość tego, że wybór taki powinien być przemyślany, czym innym zaś wiedza na temat kryteriów pozwalających na znalezienie odpowiedniego ośrodka.

Poziom skomplikowania jest duży przede wszystkim dlatego, że niemal każdy ma nieco inne wyobrażenie na temat tego, która szkoła może być dla niego najlepsza. Kryteria merytoryczne uzasadniają zainteresowanie się podmiotami takimi, jak szkoła prawa jazdy w Warszawie Automobilklub Polski, nie brakuje jednak osób, które mają inne priorytety. Często możemy spotkać się z kursantami, którym zależy na jak najszybszym przygotowaniu do egzaminu. Pośpiech często oznacza edukację stojącą na bardzo niskim poziomie, jeśli jednak osoba myśląca o przystąpieniu do egzaminu uważa takie podejście za możliwe do zaakceptowania, nikt nie jest w stanie skłonić jej do zmiany decyzji.