Zanim zapiszemy się na konkretny kurs prawa jazdy, zastanówmy się na wyborem odpowiedniej szkoły nauki jazdy. To od naszego wyboru zależy, czy będziemy w pełni zadowoleni i czy szkoła prawa jazdy w Warszawie spełni nasze wszystkie oczekiwania. Pierwszym krokiem w kierunku wyboru powinno być sprawdzenie opinii o danej szkole. Jeżeli komentarze wypływające ze strony bądź z fanepage są tylko pozytywne, to znak że szkoła prawa jazdy w Warszawie jest naprawdę dobra.

Ważne jest także jakiego wybierzemy instruktora. Jeżeli konkretna szkoła prawa jazdy w Warszawie ma do dyspozycji wielu instruktorów, także tutaj mamy prawo wyboru. Czy ma to być mężczyzna czy kobieta, w jakim wieku powinien być instruktor. Te wszystkie czynniki mają znaczenie, aby nauka jazdy przebiegała komfortowo i w jak najlepszych warunkach. Abyśmy bezstresowo wszystkiego się nauczyli, przyswoili teorię i równie przyjemnie uczyli się jazdy na placu manewrowym oraz w trasie. Od instruktora zależy także nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy wybrać z rozwagą.